Kastamonu Ziyaretimiz

Kastamonu Ziyaretimiz

Sokaktaki Patili Canları yaşatma Derneği (PADER) olarak il dışı ziyaretlerimize devam ediyoruz. 12.05.2019’da Kastamonu ziyaretimizi gerçekleştirdik. Kastamonu’ya geldiğimizde Funda Hanım ile buluştuk. Kendisiyle ilk durak noktamıza giderken yolda tasmalı bir Golden Retriever ile karşılaştık. Etrafta sahibi olmadığından arabamıza aldık. Funda Hanım Golden’ın ilanını gördüğünü hatırlayıp ilanı açtı. Bunun üzerine köpeğimizi Kastamonu barınağına bırakma kararı aldık.

Sebahat Hanım’la buluşarak Germeç beslemesine katıldık.  Kendisinin bölgesinden sahiplendirilmek üzere iki yavru kedi aldık.

Kastamonu Merkez Barınağı’na gittik. Burada hem yolda bulduğumuz köpeğimizi teslim ettik hem de içeriyi gezme imkanımız oldu. Köpeğimizin sahibine haber verildi. Net bir şekilde ifade etmemiz gerekirse hem Ankara’da böyle güzel ve temiz bir barınak yok hem de kısırlaştırma oranları çok yüksek.

Beslemenin ardından Taşköprü Belediyesi Barınağı’na da uğradık.

Ardından Kastamonu merkeze geri dönerek HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) Kastamonu Temsilcisi Ayten Hanım ile buluştuk. Kendisi ile de keyifli bir sohbet gerçekleştirip Kastamonu’daki sokak hayvanları ile ilgili bilgi alışverişinde bulunduk.

Son ziyaret noktamız Hülya Balcı’nın yanına idi. Kendisinin yaşam alanı Patiköy’ü ziyaret ettik ve hoş bir tesadüf olarak Orhan Taviloğlu ile de tanışmış olduk.

No Comments

Comments are closed.